Pulsar Greyline SFM 6.1
Ultrasone flowmeter voor slurry

Pulsar SFM 6.1

Ultrasone flowmeter voor slurries

pulsar badge

Wij zijn Exclusive Dealer

Ultrasone Doppler flowmeter voor het contactloos meten van slurries en vloeistoffen met zwevende vaste stoffen of gasbellen. De sensor wordt aan de buitenkant van de pijp gemonteerd, waardoor er geen verstopping door het medium kan optreden. Dit maakt de SFM 6.1 de oplossing voor uitdagende industriële en bagger-toepassingen.

Specificaties

Specificaties Flowmeter
Specificaties
Debietbereik ±0,03 m/s tot 12,2 m/s (±0,1 ft/s tot 40 ft/s) in de meeste toepassingen
Buisgrootte Elke buis-ID van 12,7 mm tot 4,5 m (½ inch tot 180 inch)
Nauwkeurigheid ±2 % van de meting of 0,03 m/s (0,1 ft/s), afhankelijk van welke waarde groter is. Vereist vaste stoffen of bellen met een minimale grootte van 100 micron, minimale concentratie 75 ppm. Herhaalbaarheid: ±0,1 %, Lineariteit: ±0,5 %
Display Wit, verlicht matrixdisplay - toont debiet, relaisstatus, 16-cijferige totalisator, bedrijfsmodus en kalibratiemenu
Configuratie Ingebouwd 5-knops toetsenbord met taalkeuze in Engels, Frans of Spaans
Voedingsingang 100-240V AC 50-60Hz, 10VA maximaal
Optioneel: 9-32V DC, 10 Watt maximaal
Uitgang Geïsoleerde 4-20mA (max. 1000 ohm belasting) of 0-5VDC (veldsselecteerbaar)
Controle-relais 2 stuks, nominaal 5 A SPDT, programmeerbaar voor debietalarm en/of proportionele puls
Datalogger Ingebouwde logger met 26 miljoen punten capaciteit, met USB-uitgang en Windows™-software
Behuizing NEMA4 roestvast staal met venster
Bedrijfstemperatuur (elektronica) -23 °C tot 60 °C (-10 °F tot 140 °F)
Verzendgewicht 6,3 kg (14 lb)
Goedkeuringen CE, CSA/UL/EN 61010-1
Sensor Specificaties
Sensor Model SE4 enkelkops ultrasoon met 7,6 m (25 ft) afgeschermde kabel en roestvaststalen montagekit voor buizen met een ID van 12,7 mm (½ inch) of groter. Ontworpen om accidentele onderdompeling tot 10 psi te weerstaan
Goedkeuringen sensor Gecertificeerd niet-ontvlambaar voor klasse I, divisie 2, groepen A, B, C, D gevaarlijke locaties
Bedrijfstemperatuur (sensor) -40 °C tot 150 °C (-40 °F tot 300 °F)
Blootgestelde materialen 316SS
Sensoren Intrinsieke veiligheidsbarrières voor sensormontage in klasse I, II, III, divisie I, II, groepen C, D, E, F, G, gevaarlijke locaties
Sensorkabel 15 m (50 ft) of 30 m (100 ft) continue afgeschermde coaxiale paar, of gesplitst tot 152 m (500 ft) met aansluitdoos. Zelfafstemmend op verlengde kabel
Extra Opties
Industriële automatiseringsprotocollen Modbus® RTU via RS-485 of HART (veldsselecteerbaar)
Behuizingsverwarming Voor buiteninstallatie, thermostatisch geregeld tot -40 °C (-40 °F)
Controle-relais 4 extra (6 in totaal) nominaal 5 A SPDT
Aanbevolen Toepassingen
Aanbevolen voor Kalksteen, gips, vliegas en bodemas slurries en vloeistoffen met zwevende deeltjes of bellen, minimale grootte van 100 micron, minimale concentratie 75 ppm
Sensormontagelocatie 6-10 buisdiameters van bochten, T-stukken (turbulentie-verhogende apparaten) en >30 buisdiameters van pompen, regelkleppen en buisuitlaat. Sensor monteert op verticale of horizontale buizen
Buis-materialen Staal, roestvast staal, gietijzer, PVC, glasvezel, elk aaneengesloten buismateriaal dat geluid geleidt, inclusief gevoerde buizen met een voering die aan de buiswand is gehecht. Vermijd buizen met losse inzetvoeringen en buiswanden die lucht bevatten (beton, hout, enz.)

Communicatie

Modbus
HART communication protocol

Productoverzicht

Externe sensor – geen contact, geen onderhoud

Het is niet nodig om het proces af te sluiten of in de leiding te snijden. De SFM 6.1-sensor kan aan de buitenkant van buizen van verschillende materialen of afmetingen (diameter van ½” of groter) worden gemonteerd. De SFM 6.1 zendt een ultrasoon signaal de leiding in en meet akoestische reflecties van vaste stoffen en gasbellen die in de slurrie zweven. De installatie is snel en eenvoudig.

Gemaakt voor moeilijke vloeistoffen

De SFM 6.1 Slurry Flow Meter werkt goed bij slurries (dikke vloeistoffen met vaste deeltjes) waar andere meters moeite mee hebben. Omdat de sensor buiten de buis zit, raakt hij niet beschadigd door schurende stoffen. Er is ook geen blokkade in de leiding en de druk blijft gelijk.

Meten in beide richtingen

De SFM 6.1 meet vloeistof die vooruit én achteruit stroomt. De meter toont positieve of negatieve waarden. Je kunt instellen dat terugstroom wordt afgetrokken, of alleen de voorwaartse stroom wordt opgeteld. De uitgang van 4 mA kan ook ingesteld worden op negatieve waarden.

Snel en makkelijk te plaatsen

De SFM 6.1 wordt geleverd met alles wat je nodig hebt: een sensor, een verstelbare klem en pasta voor goede aansluiting. Je plaatst de sensor aan de buitenkant van een buis van minimaal ½ inch dik. De installatie duurt maar een paar minuten. Je hoeft de vloeistofstroom niet te stoppen.

Simpel ontwerp met één sensor

De sensor werkt met één kop die geluid uitzendt en ontvangt. De meegeleverde klem zorgt voor de juiste plaatsing, of de buis nu horizontaal of verticaal is. Het systeem past zich automatisch aan kabels aan tot 152 meter lang.

Werkt op bijna alle soorten buizen

De SFM 6.1 werkt op veel soorten buismateriaal, zoals PVC, staal, gietijzer en HDPE. Alleen buizen die lucht in de wanden hebben (zoals beton of hout) of losse binnenlagen hebben, zijn niet geschikt.

Gebruiksvriendelijk en snel klaar voor gebruik

Je hoeft de leiding niet open te maken. Plaats de sensor aan de buitenkant en gebruik het toetsenbord met 5 knoppen om alles in te stellen. Kies de gewenste eenheid (zoals liter of m³), voer de buismaat in en stel eventueel een wachtwoord in om instellingen te beschermen.

Slurrie Flowmeter Greyline-SFM-6.1 intercontrol detail-1

Eenvoudige bediening met verlicht scherm

De flowmeter heeft een duidelijk matrixdisplay met achtergrondverlichting en een menu met 5 knoppen. Je navigeert gemakkelijk door de instellingen. Je kunt kiezen tussen Engels, Frans of Spaans, een wachtwoord instellen en de helderheid aanpassen.

Gegevens opslaan met datalogger

De SFM 6.1 heeft standaard een datalogger die 26 miljoen meetpunten kan opslaan. Met de meegeleverde Windows-software kun je stroomgrafieken en rapporten maken. Sluit een USB-stick aan en de gegevens worden automatisch opgeslagen.

Speciale eigenschappen

  • Digitaal verwerkingssysteem volgt stroomsignalen nauwkeurig en stelt automatisch op nul met signaalverlies
  • Ruisonderdrukkingscircuits filteren “vuile” stroom en elektrische vuile interferentie
  • Converteert automatisch tussen meeteenheden (bijv. gallons of liters)
  • Kalibratiegegevens en totalisatorwaarden worden automatisch opgeslagen tijdens stroomonderbrekingen
  • Uitgang “simulatie”-functie vereenvoudigt de kalibratie van externe apparaten (bijv. kaartrecorders of controllers) Stemt zichzelf af op de lengte van de sensorkabel
  • Voordelen van contactloze stroommeting

Geen contact betekent geen onderhoud, geen sensorvervuiling, geen belemmering van de stroming, geen drukval, geen corrosie en geen pijp snijden of boren voor installatie.

Toepassing(en)

  • Slurries (vliegas, bodemas, gips, etc.)
  • Slib
  • Ongezuiverd rioolwater
  • Chemicaliën en zuren
  • Oplosmiddelen
  • Viskeuze vloeistoffen
  • Smeeroliën
  • Ruwe olie
  • Koelwater

Ook geschikt voor vloeistoffen die zwevende stoffen of bellen bevatten, minimale grootte van 100 micron, minimale concentratie 75 ppm. Buismaterialen: staal, roestvrij staal, gietijzer, PVC, glasvezel, elk aaneengesloten buismateriaal dat geluid geleidt, inclusief beklede buizen met een voering die aan de buiswand is bevestigd. Vermijd leidingen met losse inlegvoeringen en leidingwanden die lucht bevatten (beton, hout etc.)
Sensormontagelocatie: 6-10 leidingdiameters van ellebogen, T-stukken (turbulentieverhogende apparaten) en >30 leidingdiameters van pompen, regelkleppen en leidingafvoer. Sensorbevestigingen op verticale of horizontale leidingen.

Bekijk de video

Download(s)

Wil je een vrijblijvende offerte?

Vul dit formulier in, dan nemen wij vandaag nog contact met je op.

Offerteaanvraag

Offerteverzoek

Wij zijn Exclusive Dealer van Pulsar